Yhteystiedot

Hallinto

Alla on lueteltu koko henkilöstömme aakkosjärjestyksessä. Voit lajitella henkilöitä nimen, numeroiden, tittelin tai yksiköiden mukaan.

Henkilöstön yksiköittäin löydät vasemman laidan navigaatiopalkista.

Puhelun hinta 0207-alkuisiin puhelinnumeroihin
Kiinteän verkon puhelimista 8,35 snt/puhelu + 7,02 snt/min
Matkapuhelimista 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min

Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa etunimi.sukunimi@turunakk.fi

Nimi Puhelin Matkapuhelin Yksikkö Titteli
Aarrekangas Kari 0207 129 318 0400 884 917 Kone- ja metallitekniikka Hitsauksen opettaja
Adel Jani 0207 129 283 040 708 9080 Tukipalvelut Järjestelmäasiantuntija
Aho Jorma 0207 129 217 040 588 7075 Rakennustekniikka Koulutuspäällikkö
Aho Jorma 0207 129 217 040 588 7075 LVI- ja kiinteistötekniikka Koulutuspäällikkö
Ahokaara Risto 0207 129 421 040 714 1899 Oppisopimuspalvelut Oppisopimuspäällikkö
Ahokas Kaisa 0207 129 440 040 714 1886 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Ohjaava opettaja
Aitamurto Niina 0207 129 236 040 509 0953 Matkailu-, puhdistuspalvelu- ja ravitsemisalat Matkailualan opettaja
Akkanen Pertti 0207 129 218 040 714 0293 Kauppa ja hallinto Kouluttaja
Alander Maija 0207 129 319 0400 408 801 Rakennustekniikka Opettaja
Angeltie Selina 0207 129 215 040 553 2405 Tekniikan tulosalue Koulutusassistentti
Anteroinen Merja 0207 129 248 040 7795 006 Hyvinvointiala Opettaja
Asiakaspalvelu 0207 129 200   Hallinto  
Broberg Janette 0207 129 425 040 714 1887 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Ohjaava opettaja
Elg Kimmo 0207 129 338 0400 536 981 Sähkötekniikka Kiinteistöjen sähkömies
Forsbacka Jaana 0207 129 348 040 581 3795 Hyvinvointiala Opettaja
Forss Tommi 0207 129 220 040 714 0294 Hallinto Rehtori
Haapoja Hannele 0207 129 284 040 192 6655 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Ohjaava opettaja
Haltia Kirsi 0207 129 428 040 714 1877 Yritysmyynti ja markkinointi Asiakkuuspäällikkö
Halttu Jarmo 0207 129 251 040 530 2060 Turvallisuusala Opettaja
Hantula Satu 0207 129 332 040 196 6119 Talousyksikkö Controller
Hauhia Erno 0207 129 423 040 153 1860 Auto- ja logistiikka-alat Opettaja
Heikelä-Välimäki Arja 0207 129 221 040 512 5072 Kauppa ja hallinto Kouluttaja
Heino Marja 0207 129 402 040 714 1879 Sähkötekniikka Kouluttaja
Heinäluoto Rami 0207 129 252 0400 454 486 Matkailu-, puhdistuspalvelu- ja ravitsemisalat Matkailualan opettaja
Helin Mikko 0207 129 456 040 552 2768 LVI- ja kiinteistötekniikka Opettaja
Hernelahti Kimmo 0207 129 329 040 184 2894 Tukipalvelut Varastomies
Hertto Leena 0207 129 271 040 145 3896 Matkailu-, puhdistuspalvelu- ja ravitsemisalat Opettaja
Heselius Hannu 0207 129 403 040 714 1878 Tieto- ja viestintätekniikka Kouluttaja
Hietala Maarit 0207 129 299 040 509 0233 Hallinto Johdon assistentti
Hiippavuori Leena 0207 129 285 040 714 0311 Talousyksikkö Controller
Hokkanen Raimo 0207 129 323 0400 788 479 Kone- ja metallitekniikka Opettaja
Honkanen Arto 0207 129 322 040 565 8001 Rakennustekniikka Opettaja
Hotanen Tero 0207 129 324 0400 710 159 Sähkötekniikka Kouluttaja
Huhtamaa Heikki 0207 129 223 040 714 0296 Hyvinvointiala Englannin kielen opettaja
Huhtamäki Aija 0207 129 371 040 517 8006 Hallinto Projektipäällikkö
Huuskonen Jarno 0207 129 225 040 516 6174 Tukipalvelut Järjestelmäasiantuntija
Hyvätti Anne 0207 129 219 0400 330 026 Hyvinvointiala Opettaja
Häkkinen Tapio 0207 129 343 040 765 2578 Kone- ja metallitekniikka Opettaja
Hämäläinen Hennariikka 0207 129 330 0400 497 721 Rakennustekniikka Opettaja
Hämäläinen Sanni 0207 129 241 040 751 5400 Hallinto Henkilöstöassistentti
Hänninen Arja 0207 129 260 0400 720 158 Palvelut-tulosalue Koulutusjohtaja
Hänninen Paavo 0207 129 420 040 714 1894 Turvallisuusala Turvallisuusasiantuntija
Högmander Anita 0207 129 404 040 714 1882 Tekniikan tulosalue Koulutusassistentti
Iivonen Tero 0207 129 203 040 724 0316 Rakennustekniikka Opettaja
Isaksson Iiro 0207 129 326 040 729 1766 Auto- ja logistiikka-alat Koulutuspäällikkö
Isaksson Iiro 0207 129 326 040 729 1766 Kone- ja metallitekniikka Koulutuspäällikkö
Jaakonmäki Katariina 0207 129 205 040 583 4005 Palvelut-tulosalue Koulutusassistentti
Jauhiainen Ari 0207 129 327 040 732 1722 Kone- ja metallitekniikka Hitsauksen opettaja
Jelkänen Sanna 0207 129 202 040 593 5771 Palvelut-tulosalue Koulutusassistentti, opintovapaalla
Jerkku Jyrki 0207 129 333 0400 810 213 Sähkötekniikka Kouluttaja
Jokinen Elina 0207 129 290 040 149 8143 Hyvinvointiala Opettaja
Juhola Merja 0207 129 289 040 714 0314 Talousyksikkö Toimistosihteeri
Järnstedt Timo 0207 129 291 0400 788 057 Tukipalvelut Järjestelmäasiantuntija
Kallio Jaana 0207 129 256 040 714 0303 Matkailu-, puhdistuspalvelu- ja ravitsemisalat Opettaja
Kankaanranta Ilona 0207 129 445 040 540 4768 Palvelut-tulosalue Koulutusassistentti
Karhumäki-Ranta Pauliina 0207 129 321 040 832 6915 Hyvinvointiala Opettaja
Karjalainen Terhi 0207 129 309 040 714 0316 Talousyksikkö Taloussihteeri
Kastman Janne 0207 129 267 0400 737 055 Turvallisuusala Opettaja
Katainen Anita 0207 129 293 0400 731 233 Tekniikan tulosalue Osaamisohjelmakoordinaattori
Katajamäki Juha 0207 129 331 0400 925 737 Rakennustekniikka Opettaja
Kinnala Sari 0207 129 432 0400 720 159 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Ohjaava opettaja
Kivimäki Kari 0207 129 408 040 714 1873 Sähkötekniikka Kouluttaja
Kiviranta Eeva 0207 129 204 040 352 9601 Hyvinvointiala Opettaja
Kivisaari-Comas Hanna 0207 129 254 040 581 0996 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Suomen kielen opettaja
Kjellberg Petteri 0207 129 340   Palvelut-tulosalue Avustaja
Koivumäki Timo 0207 129 376 040 559 4544 Hallinto Opinto-ohjaaja, psykologi
Koivunen Kimmo 0207 129 294 0400 665 552 Tukipalvelut Varastonhoitaja
Kolehmainen Petri 0207 129 426 040 714 1891 Turvallisuusala Opettaja
Koponen Visa 0207 129 240 0400 190 453 Kone- ja metallitekniikka CNC-opettaja
Kortelainen Ilkka 0207 129 418 040 714 1897 Kone- ja metallitekniikka Koneenasentajakouluttaja, työlomalla 12.1. alkaen
Kuhmonen Pirkko 0207 129 374 040 736 7005 Hallinto Opinto-ohjaaja
Kuus Sven 0207 129 229 040 351 8944 Auto- ja logistiikka-alat Opettaja
Kylander Sanna 0207 129 352 040 540 3163 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Ohjaava opettaja
Kyrölä Tuula 0207 129 406 040 714 1883 Tieto- ja viestintätekniikka Verkkoviestinnän kouluttaja
Kärkkäinen Merja 0207 129 433 040 575 8276 Kauppa ja hallinto Graafisen suunnittelun ja markkinointiviestinnän kouluttaja
Kärkkäinen Merja 0207 129 433 040 575 8276 Tieto- ja viestintätekniikka Graafisen suunnittelun ja markkinointiviestinnän kouluttaja
Laajo-Szankowska Leena 0207 129 316 040 684 7701 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Suomen kielen opettaja
Laaksonen Annina   040 147 2252 Hallinto Projektiassistentti
Lahti Nea 0207 129 250 040 159 8785 Tekniikan tulosalue Koulutusassistentti, äitiysvapaalla
Laine Mika 0207 129 355 040 540 2285 LVI- ja kiinteistötekniikka Opettaja
Laine Rauno 0207 129 375 040 522 7480 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Koulutuspäällikkö
Laivo Elina 0207 129 320 040 837 2620 Talousyksikkö Talouspäällikkö
Lang Petri 0207 129 377 040 714 0325 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Suomen kielen opettaja
Laukkanen Esa 0207 129 378 040 512 5062 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Suomen ja ruotsin kielen opettaja
Laukkanen Osku 0207 129 398 040 554 8063 Hallinto Pedagoginen koulutuspäällikkö
Laulajainen Juhani 0207 129 257 040 728 4331 Yritysmyynti ja markkinointi Asiakaspalvelupäällikkö
Lausmäki Petteri 0207 129 410 040 187 9239 Tekniikan tulosalue Koulutusjohtaja
Lehtonen Taru 0207 129 211 040 778 5808 Yritysmyynti ja markkinointi Markkinointiassistentti
Lehtovaara Jarmo 0207 129 335 040 732 2055 Auto- ja logistiikka-alat Kouluttaja
Leino Pirjo 0207 129 258 040 593 1169 Hyvinvointiala Opettaja
Lindholm Erkki 0207 129 438 040 175 8274 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Suomen kielen opettaja
Linkoala Petri 0207 129 336 0400 780 201 Rakennustekniikka Opettaja
Linnatsalo Saara 0207 129 452 040 518 1153 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Ohjaava opettaja
Louhenkilpi Tiina 0207 129 381 040 530 6432 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Ohjaava opettaja
Louko Laura 0207 129 400 040 132 7168 Matkailu-, puhdistuspalvelu- ja ravitsemisalat Marjaniemi / Matkailualan opettaja
Lähteenmäki Turo 0207 129 413 040 714 1881 Sähkötekniikka Kouluttaja
Mansikka Markus 0207 129 233 040 736 5880 Kone- ja metallitekniikka Ohutlevytyötekniikan opettaja
Marjamaa Outi 0207 129 412 040 714 1872 Oppisopimuspalvelut Oppisopimusassistentti
Merilä Pentti 0207 129 210 0400 238 813 Kone- ja metallitekniikka Hitsauksen opettaja
Michelsson Sarita 0207 129 264 040 714 0305 Hyvinvointiala Opettaja
Mononen Janne 0207 129 280 040 581 0370 Hyvinvointiala Kouluttaja
Myllymaa Ilkka 0207 129 436 0400 452 326 Turvallisuusala Opettaja
Mäenpää Laura 0207 129 274 040 554 7443 Palvelut-tulosalue Koulutusassistentti
Mäkelä Outi 0207 129 237 0400 452 273 Kauppa ja hallinto Kouluttaja
Mäkinen Jesse 0207 129 434 040 481 1390 Turvallisuusala Turvallisuusalan opettaja, Voimankäytön vastuukouluttaja
Mäkirinta Pekka 0207 129 222 040 714 0295 Sähkötekniikka Varastomies
Mäkitalo Juha 0207 129 261 040 530 7040 Hyvinvointiala Opettaja
Mämmi Elina 0207 129 383 040 714 0327 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Suomen kielen opettaja
Nieminen Arja 0207 129 435 040 149 2547 Matkailu-, puhdistuspalvelu- ja ravitsemisalat Opettaja
Niittynen Oili 0207 129 227 040 545 1896 Kauppa ja hallinto ATK-kouluttaja
Nolvi Merja 0207 129 262 040 590 2732 Hyvinvointiala Koulutuspäällikkö
Oppisopimuspalvelut 0207 129 460 040 714 1885 Oppisopimuspalvelut  
Otsola Sirpa 0207 129 239 040 714 0301 Kauppa ja hallinto Kouluttaja
Ottman Hannamari 0207 129 386 040 714 0329 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Suomen kielen opettaja
Paakkola Tuula 0207 129 231 040 576 1231 Kauppa ja hallinto Kouluttaja
Paanu Marjut 0207 129 414 040 714 1876 Yritysmyynti ja markkinointi Markkinointiassistentti
Palmgren Juha 0207 129 342 040 714 0320 Hallinto Tekninen tuki
Peiponen Anna 0207 129 282 040 150 8853 Tekniikan tulosalue Koulutusassistentti
Pennanen Janne 0207 129 417 040 714 1895 Sähkötekniikka Kouluttaja
Pihlajaniemi Terhi 0207 129 224 040 832 6624 Hyvinvointiala Opettaja
Pirhonen Jarkko 0207 129 325 040 351 0144 LVI- ja kiinteistötekniikka Opettaja
Puhakka Tony 0207 129 364 040 707 7911 Rakennustekniikka Opettaja
Puurunen Teppo 0207 129 296 040 553 2434 LVI- ja kiinteistötekniikka Kylmäalan kouluttaja
Raikunen Kari 0207 129 451 040 714 1875 Rakennustekniikka Opettaja
Railas-Aitala Sinikka 0207 129 263 040 517 0766 Matkailu-, puhdistuspalvelu- ja ravitsemisalat Opettaja
Ranne Mia 0207 129 388 0400 971 009 Hallinto Opinto-ohjaaja
Ranta Tommi 0207 129 234 040 584 2226 Tieto- ja viestintätekniikka Kouluttaja
Rautio Harri 0207 129 427 040 714 1874 Kauppa ja hallinto Kouluttaja
Rebane Juri 0207 129 344 0400 823 207 Kone- ja metallitekniikka Hitsauksen opettaja
Riippi Jussi 0207 129 416 040 714 1898 Sähkötekniikka Kouluttaja
Rinne-Saarinen Anna-Mia 0207 129 443 040 162 9233 Matkailu-, puhdistuspalvelu- ja ravitsemisalat Matkailualan opettaja
Ristimäki Ari 0207 129 305 0400 340 977 Tukipalvelut Tietohallintopäällikkö
Rummukainen Terhi 0207 129 362 0400 156 601 Matkailu-, puhdistuspalvelu- ja ravitsemisalat Koulutuspäällikkö
Ruohola Risto 0207 129 235 0400 806 116 Yritysmyynti ja markkinointi Asiakaspalvelupäällikkö
Ruusuvaara Reima 0207 129 265 040 774 2710 Rakennustekniikka Työnohjaaja
Räsänen Helena 0207 129 207 040 541 4402 Palvelut-tulosalue Koulutusassistentti
Rönnemaa Taina 0207 129 341 040 729 3716 Hyvinvointiala Opettaja
Salminen Heikki 0207 129 337 040 679 8260 Rakennustekniikka Opettaja
Salokannel Marko 0207 129 232 040 714 0333 Sähkötekniikka Koulutuspäällikkö
Salokannel Marko 0207 129 232 040 714 0333 Turvallisuusala Koulutuspäällikkö
Salolainen Essi 0207 129 287 040 714 0313 Tekniikan tulosalue Koulutusassistentti
Saveljeff Reijo 0207 129 243 040 714 0335 Kone- ja metallitekniikka Koneistuksen opettaja
Seikkula Marko 0207 129 281 040 551 1175 Auto- ja logistiikka-alat Opettaja
Seikola Harri 0207 129 300 040 575 1400 Hallinto Toimitusjohtaja, Turun Aikuiskoulutussäätiö
Siekkeli Anna-Mari 0207 129 391 040 516 7670 Kauppa ja hallinto Työyhteisökouluttaja
Sillanpää Pekka 0207 129 310 0400 720 164 Hallinto Pedagoginen rehtori, laatujohtaja
Sirola Riitta 0207 129 266 040 538 5158 Matkailu-, puhdistuspalvelu- ja ravitsemisalat Opettaja
Snellman Miikka 0207 129 392 040 530 6430 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Ohjaava opettaja
Spinkkilä Pekka 0207 129 349 040 545 1879 Rakennustekniikka Opettaja
Stanley Tarja 0207 129 422 040 714 1893 Tekniikan tulosalue Koulutusassistentti
Summanen Jukka 0207 129 351 0400 780 203 Rakennustekniikka Opettaja
Suutari Heikki 0207 129 317 040 590 9106 Sähkötekniikka Kouluttaja
Svennevig-Ulfstein Minna 0207 129 399 040 553 3740 Matkailu-, puhdistuspalvelu- ja ravitsemisalat Matkailualan opettaja
Syrjaläinen Altti 0207 129 230 040 553 0711 Turvallisuusala Kouluttaja
Talvitie Susanna 0207 129 315 040 684 7700 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Ohjaava opettaja
Tammero Tarja 0207 129 385 040 505 1677 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Suomen kielen opettaja
Teperi Marju 0207 129 212 0400 878 715 Hallinto Asiakasneuvoja, vaihteenhoitaja
Teräs Marjo 0207 129 213 040 722 2851 Tekniikan tulosalue Koulutusassistentti
Trygg Tom 0207 129 353 040 729 2404 Kone- ja metallitekniikka Opettaja
Uimonen Eila 0207 129 395 040 714 0334 Ohjaava koulutus ja maahanmuuttajakoulutus Suomen ja ruotsin kielen opettaja
Uutela Kirsi 0207 129 415 040 714 1896 Palvelut-tulosalue Koulutusassistentti
Vaanela Tuomo 0207 129 206 040 183 6404 Sähkötekniikka Kouluttaja
Vaihde 0207 129 200   Hallinto  
Vainio Irmeli 0207 129 268 040 714 0306 Hyvinvointiala Opettaja
Valtonen Pertti 0207 129 356 040 746 8066 Rakennustekniikka Opettaja
Valtonen Veikko 0207 129 368 0400 330 090 LVI- ja kiinteistötekniikka Opettaja
Wikström Simo   044 0611 491 LVI- ja kiinteistötekniikka Opettaja
Virta Markku 0207 129 359 0400 227 321 Kone- ja metallitekniikka Kouluttaja
Vuorinen Jami 0207 129 303 040 159 2440 Kone- ja metallitekniikka Hitsauksen ja levytyötekniikan opettaja
Välikangas Jukka 0207 129 405 040 519 5310 Rakennustekniikka Kiinteistönhoidon opettaja
Välimäki Jari 0207 129 226 040 593 1398 Rakennustekniikka Opettaja
Välimäki Satu 0207 129 272 0400 477 952 Matkailu-, puhdistuspalvelu- ja ravitsemisalat Opettaja
Ylirönni Pasi 0207 129 424 040 714 1880 Kauppa ja hallinto Koulutuspäällikkö

Jaa tämä sivu:
Skip to end of metadata
Go to start of metadata