Skip to main content

Opiskelijoita on taas valmistunut vuoden jälkimmäisellä puolikkaallakin. Lämpimät onnittelut ja kaikkea hyvää tulevaan!

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus – VALMA

Albine, Baiba
Al-Ghanimi, Wisal Abed Abbood
Al-Luhaibi, Mushtaq Abdulmohammed Wahhab
Azmoudeh, Bahareh
Basha, FlorijeQitaku, Dafina
Bashir Ali, Amin
Ben-David, Merav
De Moraes, Sandra
Elsayed, Mona Mohamed Ali
Fsehatsiyon, Filimon
Harizi, Abderaouf
Heinonen, Dexter Aleksanteri
Houshmandan, Fatemeh
Jimoh, Mary Oyanmu
Kellitsi, Antzelo
Laci, Valmira
Liu, Yueyue
Matkala, Onuma
Nsaif, Jasim Mohammed
Turkyilmaz, Elif
Petrova, Irina
Rodriguez Pelaez, Estrella Del Mar
Roy, Shampa
Shey, Laura Boh
Umanecs, Tomass

Autoalan perustutkinto

Abokar Mohamed, Ahmed
Al-Saqlawee, Ali Thabit Abdulmunem
Alokozay, Roman Noman
Anwari, Faizullah
Çelenk, Ahmet
Flinkman, Anton Edvin
Forss, Mikael Markus
Gafar, Waleed
Hellawi, Hadi Kazem
Härkin, Jani Juhani
Ibrahim, Sayidbakar Mohamed
Ismajli, Besnik
Lahdo, Rami
Mohsen Ali, Salar
Otti, Andrei
Ruponen, Frans Oskar
Salakka, Teea Maret
Shaswar, Rebin Jalil
Sheikho, Mustafa Ahmad
Sow, Mohamed
Vasilikin, Anatoly
Vieno, Markus Aleksander

Isännöinnin ammattitutkinto

Blomqvist, Ulrika Rosa Birgitta
Gerxhalija, Leutrim
Iso-Kouvola, Karoliina Helena
Järvenpää, Jani Juhani
Novola, Markko Mikael
Tuomarmäki, Meri Angelika
Raumanen, Juha Nestor

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto 

Kulmala, Susanna
Kytölä-Strander, Niina Hannele
Tolvanen, Katja Maija-Liisa

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto

Ghafari, Leila
Hettula, Sanna Marjukka
Hyytiäinen, Nina Nathalie
Kohonen, Katariina Marjaana
Koskinen, Miretta Emmi Karoliina
Luoto, Jaana-Maaria
Porsanger, Julia Birit
Seppinen, Petri
Syrjälä, Minja Leea Anniina
Tervala, Juho Oskari
Waurio, Jonna Pauliina

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Ahmed Jama, Farah
Al-Saedi, Ali Jelil Jebbar
Al-Sheikh Qasim, Firas
Alwah, Sfeen Fouad Abbas
Barkala, Sven
Bragge, Henna Emilia
Chirchov, Alexandre
Ivanov, Victor
Luukkonen, Eero Juhani
Nakari, Niko Pekka
Nguyen, Anh Tuan
Puusa, Joni Veikko Juhani
Saadi Ali, Zirak
Suomalainen, Hanna Maria

Koneasennuksen ja kunnossapidon ammattitutkinto

Luotonen, Tero Juhani

Lastinkäsittelyalan ammattitutkinto

Huhtanen, Jari Jaakko
Jokela, Toni-Pekka
Kähkönen, Juha Jaakko Olavi
Maunula, Marko Pentti
Nahkiaisoja, Antti Matias
Nevasaari, Harri Niilo
Piispanen, Toni Petteri
Pohjola, Iiro Heikinpoika
Rantanen, Antti Aleksi
Sillanpää,Niko Joonas

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Ampuja, Maria
Antila, Katri-Helena Kristiina
Bondén, Heidi Maaria
Butron Parra, Elsa Alejandra
Eklund, Minna-Mari
Erlund, Päivi Tuulikki
Heikkilä, Krista Josefina
Hellsten, Heikki
Hostikka, Pia-Pauliina
Isberg, Micaela
Isopahkala, Seija Sinikka
Jyrkkänen, Sirpa
Kemikoski, Anna-Kaisa
Kerman-Juutilainen, Katri-Susanna
Kuusisto, Hanna-Maria
Nurmela, Sami Olavi
Padar, Egle
Snäll, Tiia Pauliina Katriina
Sirén, Reino Olavi
Toivanen, Jaana
Tolonen, Tiia
Tuomarmäki, Sari Anneli
Vänskä, Hannele Kaarina

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Jokinen, Jonne Petteri Mikael
Kaarniharju, Laura Emilia
Kivinen, Sini Keiju
Lassila, Mirjami Susanna
Mäkitalo, Miikka Matias
Oksa, Anne-Mari Katriina
Rantanen, Anu Tuula Kaarina
Virtanen, Riku

Maarakennusalan ammattitutkinto

Ahonen, Henry Mikael Juhaninpoika
Almousa Alsaleh, Abdul Hamid
Al-Tamimi, Firas
Bäckman, Jens Erik Oskar
Bärlund, Benjamin Rasmus Mikael
Fjodorov, Andrei
Haapanen, Pekka Juhani
Hartikainen,Jyri Sakari
Hoffman, Sebastian Kim Mikael
Itkonen, Teemu Kasperi
Jouhten, Alex
Järvi, Kari
Kettu, Eemil Johannes
Koivisto, Eetu Juhani
Korpela, Matti Ville Sakari
Korpela, Marko Tapio
Kosamo, Jussi-Petteri
Kukkola, Matti Esko Sakari
Kuvaja, Marko Tapani
Niskala, Jarkko Johannes
Nygård, Markus Seppo Juhani
Parkkinen, Tero
Pihlaja, Jari Juha
Piispa, Ali Abdallah
Puustinen, Kai Henrik
Pölönen, Marko
Salo,Teemu Petteri
Siponen, Eelis Hermanni
Soinikoski, Henri
Suominen, Sasu Oskari
Rannanpää, Arto Juhani
Välimäki, Hannu Kalevi
Öhman,Frej Alex
Ylianttila,Joni Antero

Opastuspalvelujen ammattitutkinto

Carpelan, Maria Cristina
Honkaranta, Riitta Helena
Lappi, Jouko Ensio
Manni, Nina
Mäkelä, Sanna-Maaria Ingeborg
Tuominen, Antti Juhani Valdemar

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Al-Janabi, Rawaa Sabah Abdulqader
Al-Tameemi, Hussein Mohammed Taha
Herrala,Sandy Päivi Jhorna
Keronen, Juuli
Kivilä, Joona
Laakso, Janne Severi Matias
Pöllänen, Mira Pauliina
Rasool, Awesta Ayoob
Saarinen, Saori
Suhonen, Nea
Tiinus, Daniel Julius
Virta, Mia Marika

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto

Arubi, Angel
Dankwah, Kwame Boateng
Halme, Henna Maritta
Halt, Minna Helena
Holma, Kari-Petteri
Hurme, Riitta Hannele
Idehen, Gift
Ishimwe, Berine
Qorri, Arlinda
Kaakkurivaara, Henry Tapio
Karlsson, Emmi-Sofia
Kempas, Satu Annika
Khongthong, Rani
Kukkonen, Elina Annukka
Luoto, Noora Hannele
Mehmeti, Elfije
Metsküll, Ene
Mustonen, Tiina
Navarro, Justina Ong
Nietosvuori, Vera Ida Maria
Phan, Thi Thanh Xuan
Pussinen, Seija Mirjami
Radu, Ana Maria
Rantala, Suvi Kirsi Pauliina
Rautasalo, Sini
Saarinen, Jonna Katariina
Salmivaara, Ritva Anneli
Sjöberg, Marianne
Telkki, Elina Katariina
Veskimäe, Inna

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto

Aarnio, Hanna Marika
Efeoghene, Victory
Hellman, Miia Maarit
Hongisto, Johanna Katariina
Huhtala, Pia Kristina
Peltonen, Sari Hillevi
Ryhänen, Hannele Marja

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Beniak, Barbara
Delila, Martha
Ghaitooli, Zahra
Hussein, Ali
Iarne, Olga
Kankare, Eemi
Kinnunen, Elias Veikko Antero
Kuusela, Haydee
Pietiläinen, Harri Juho Ilmari
Razali, Roslita Binti
Vuorenpuro, Turo
Vuori, Eeva Marjatta

Rakennusalan perustutkinto

Al-Mayyah, Muslim
Da Silva Pinto, Paulo Marco
Kaihlavirta, Tero Sakari
Kuutti, Susan
Laukkanen, Liisa Marjatta
Laurinen, Nora Jasmin Emilia
Leinonen, Markus Antero
Mäntynen, Harri Juhani
Sainio, Rami Olavi
Shafiei, Mohammad Amir
Vuoristo, Lauri Oskari
Väärälä, Janne Mika Kristian
Yilmaz, Satu Ann-Marie

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Bereed, Ifrah
Eivola, Linda Maria
Eskelinen, Sirpa Kerttu Hannele
Hilpilä, Riikka Marika
Johansson, Pia
Jäntti, Jaana
Kangosjärvi, Taru Tuulikki
Kilpinen, Antero
Knaappila, Sara
Laine, Nina Maria
Löytölä, Minna Kristiina
Paasioksa, Elina Susanna Katariina
Rautinen, Tiia Harriet
Rokka, Meri
Ronkainen, Anne Tuulia
Rosengren, Tuire Pauliina
Saarinen, Sirpa Anneli
Sundberg, Anja
Suomi, Heli Marjut
Vainionpää, Erja Kaarina
Walker, Hanna

Sähkö- ja automaatioalan ammattitutkinto

Airio, Antti Sakari
Bujupi, Daut
Himanka, Yrjö Lauri Tapani
Hämäläinen, Joni Petri Tapani
Jalarvo, Oliver Aki Santeri
Kalsi, Tommi Ilari
Keskitalo, Kalle Eerik
Koivisto, Toni Henry Antero
Kraemer, Jan-Eric
Kurt, Muzaffer
Laiho, Antton
Lax, Toni Kaleva
Lindroos, Jaakko Antero
Mikkola, Jukka Tapani
Mäkiö, Janne Marku
Näsänen, Veikka Robert
Salakka, Anssi
Suomi, Henrik
Välitalo, Toni Markus
Ylinen, Leevi Matias
Ylä-Tuomola, Tero

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Franzen, John
Huttunen, Pauli Tuomas Mikael
Ilkka, Jari
Jankari, Sauli Tapio
Järvenpää, Teemu
Kankare, Jesse Joonatan
Kemiläinen, Teemu Kalevi
Kim, Donggyu
Korvensyrjä, Klaus Mikael
Kylmänen, Ari Marko Tapio
Laakso, Visa Matti
Lehtiö, Juha Nikolai
Luotonen, Samuli Toivo Aleksi
Myllykoski, Tommi Santeri
Myllyoja, Mia
Nurminen, Joose Petteri
Potinkara, Noora Maria
Pöyhönen, Esa Antero
Raitanen, Juuso Mikael
Ruoste, Juha-Matti
Rosenfeld, Jon Julian
Suistoranta, Anna
Sulonen, Mia
Tuomisto, Lassi Jarmo Einari
Vihervirta, Teemu Mikael
Vuoristo, Antti
Wiik, Hanna Maria Elena

Talonrakennusalan ammattitutkinto

Herrala, Sandy Päivi Jhorna
Kinnunen, Janne Julius
Koponen, Joni Onni Tapani
Kortelainen, Janne Markus
Kuosmanen, Anssi Pekka
Lundén, Jerry Valter
Nyman, Miika Petri Kristian
Peltoniemi, Jussi Jorma Vilppu
Rissanen, Jarmo Kalevi
Tuominen, Sami Matias

Talonrakennusalan erikoisammattitutkinto

Lehtilä, Jani

Talotekniikan ammattitutkinto

Blomberg, Daniel Åke
Bulgakov, Kristian
Hannolainen, Edvard
Harju, Juuso Artem
Heinonen, Rami Mikael
Hirvonen, Mika Markus Sakari
Irmola, Axel Christian
Jauhiainen, Kimi Kristian
Järvinen, Erkka-Pekka
Sjöholm, Tommi Armas
Kainiemi, Rami Kalevi
Korhonen, Patrik Kristofer
Kulmala, Tomi Jarno Juhani
Laaksonen, Janne Petteri
Laaksonen, Mika Johannes
Laikko, Niko Jesse Aleksi
Laitinen, Alpo Kalevi
Lehti, Arto Miikkael
Lohikari, Jarmo Juhani
Luukkonen, Pasi Markus
Madisson, Ivo
Mutikainen, Ville Jesse
Nummelin, Juho Matias
Nurmi, Joni Kosti Ossian
Norkonvuo, Mikko
Pulli, Eero Antero
Pönkä, Joni Aleksi
Salonen, Tuomas Esko Tapani
Tuomi, Leevi Paavo Einari
Tähti, Leif Kristian
Wikstedt, Mike Karl Johannes

Talotekniikan erikoisammattitutkinto

Malinen, Kim Henrik
Virtanen, Joni Eemeli Johannes

Talotekniikan perustutkinto

Al-Izerji, Jafar Kadhim Gatea
Al-Janabi, Mohammed
Al-jarah, Mohammed
Al Sorameri, Qais Akram
Arakel, Apraham
Behrozi, Borhan
Hatulainen, Petri Uolevi
Helander, Marko Viljo
Holopainen, Sami Tuomas Samuli
Hämäläinen, Tapani Leo
Jaagusoo, Andres
Khademi, Farhad
Koskivaara, Werneri Johannes
Kylä-Kaila, Ari Antero
Laaksonen, Jesse Oskari
Lähteenoja, Valtteri Kari Ilmari
Mataii, Abdullah
Mekil, Mohammad Aziz
Nuriev, Maxim
Nurmi, Ansu Tapani
Nurmi, Jouni Antero
Nykänen, Joonas Sakari
Ojaniemi, Markus Juhani
Palani, Rezgar
Qasimi, Hussain
Reijonen, Kari Juhani
Ruonti, Jaakko Ilmari
Salo, Samu Petteri
Shuejsh, Safa Ibrahim Mohammed
Sundvik, Sari
Tulonen, Jani Johan Oskar
Tuomola, Turo Teemu Tapani
Vickström, Tomi Juhani
Vehviläinen, Mika Petri Olavi

Teknisen suunnittelun perustutkinto

Fakhrolhosseini, Faezeh

Tuotannon esimiestyön erikoisammattitutkinto

Aaver, Margus
Hyytiäinen, Timo-Markus Mikael

Tuotantotekniikan ammattitutkinto

Ahl, Nicholas Bala Jay
Ghasemi, Kourosh
Marin, Jani
Raitanen, Olli Pekka Juhani
Steliou, Marios
Sukava, Aapo Sakari

Turvallisuusalan ammattitutkinto

Aalto, Aku Sebastian
Al-Husseini, Ali Sadik Lazim
Appelblom, Iita
Foumia, Dominic
Heinänen, Esa Tapani
Hjort, Aki Petteri
Holmström, Fredrick Christian
Into, Tuukka Valtter
Jaakkola, Kristiina Helen
Jokinen, Milla
Kannela, Matti Taneli
Lehtonen, Santeri Matti Jalmari
Lindholm, Casper Henrik Rikhard
Maula, Olli Hermanni
Marttila, Felix Daniel Hermanni
Niemi, Jenni Kristiina
Niemi, Sari Marjatta
Ojanen, Eero Kalle Erik
Pitkänsalo, Sauli
Roitto, Veeti Anton
Tenhunen, Tiia-Maria
Tuominen, Nina Maria
Törrönen, Henri
Vehmas, Janne Petteri
Vesa, Ville Petteri
Virtanen, Eemil August Johannes
Wankka, Jutta Tiia Elisabeth

Turvallisuusalan perustutkinto

Kodra, Endrit
Koskinen, Mikko Sergei
Lyhtelä, Riiameri
Schamarin, Arto Kalevi

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto

Koivisto, Elina Kristiina
Laaksonen, Sari Kristiina
Rytilahti, Roope Runar

Yrittäjän ammattitutkinto

Aatola, Anne
Aittolahti, Lea Kristiina
Alamäki, Eija
Arola, Janika Johanna
Battilana, Tea
Costiander, Susanna
Elo, Riitta Hannele
Eskonlahti, Sami Juhani
Eskonlahti, Tomi Petteri
Flink, Kimmo Tapio
Gats-Rimminkangas, Lera-Raisa
Halonen, Tiina
Heinonen, Jari
Huikkonen, Riikka Elina
Issakainen, Kari Antero
Joki-Hollanti, Emmi Inkeri
Kaciku, Kujtim
Kallio, Anu Kristiina
Kannisto, Otto Aleksanteri
Karén, Katja
Kartano, Annika Jenny Sofia
Kaskinen, Minna Hannele
Kerola, Nina Marjaana
Kettunen, Ida
Knubb, Sirpa Marjatta
Kämäräinen, Marina
Könönen, Reija Tuulikki
Lampinen, Anne Mari
Laukka, Henna Riitta-Liisa
Lehtonen, Ira-Marie
Lehtonen, Piia-Maria
Levanen, Mervi
Marin, Veijo Juhani
Mattila, Terhi
Maukkonen, Emilia Anna Vilhelmiina
Moberg, Sissi
Moilanen, Outi
Määttä, Peppi
Niemelä, Satu Kaarina
Nieminen, Pasi
Nissilä, Susanna Maria
Ollakka, Katja Maarit
Oravainen, Outi Kaarina
Paldanius, Anna Kaisa Orvokki
Palmroth, Nina
Pennanen, Mari
Pennanen, Tiina
Pentikäinen, Arja
Pönni, Heidi Marjaana
Rantanen, Kirsi
Rantanen, Sanna Helena
Ruuttunen, Saana Maria
Saari, Päivi Hannele
Saarinen, Laura
Saharinen, Irena Maria
Sankari, Annina Aleksandra
Saras, Jouko
Siitonen, Sari
Suurkaulio, Maija
Svarfvar, Linda Elisabeth
Teder, Niklas Henrik Joakim
Timmerbacka, Päivi
Tuomela, Minna Elina
Tähtinen, Riikka Elina Johanna
Vaaksjoki, Tiia Maria
Vallasvuo, Annu
Vaskikari, Mari Annikki
Varalahti, Tanja
Vehkala, Markku Juhani
Venho, Jani Mikko Johannes
Viljanen, Katri Johanna
Vu, Hung
Vänttinen, Arja Kaarina

*****

Vielä kerran onnea!

Taru Lehtonen

Markkinointisuunnittelija. Aina on monta rautaa tulessa! Vapaalla kiinnostavat mm. liikunta, maailman paras koira, käsityöt, ruuanlaitto, ystävät ja tietysti musiikki! Motto: Sun pitää varoo mitä sä haluut, koska sä saat sen.